Objawy egzemy na palcach u ręki a uczulenie na nikiel

Mam objawy egzemy na p palcach lewej ręki. Uczulona jestem na nikiel czy to może być przyczyną ? Pracuje fizycznie w rękawioczkach przy produkcji plastikowych części, ostatnio objawy się nasilily, używam kremu Protopic 0,1%. Bąble ustapiły Ale popekala mi skóra na opuszkach palców i bardzo boli. Jak dalej działać ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest pilna wizyta u dermatologa, który po obejrzeniu zmian będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie. Proszę natłuszczać skórę, stosować emolienty dostępne w aptece.
Pozdrawiam