Objawy grypopochodne a szczepienia

Mam 75- lat. Przez ostatnie kilka lat szczepiłem p/w grypie było w miarę dobrze . W roku 2015 również się zaszczepiłem. Po upływie około 2-mcy zachorowałem . miałem grypopochodne objawy. Odwiedziłem dużo lekarzy , nikt konkretnie mi nie powiedział co było przyczyną tej choroby . Puściło mnie dopiero po około 2- mc. czy to były skutki szczepionki ? Nikt mi nie powiedział co była tego przyczyną ? wyk.różne badania [ były dobre ] może tu się dowiem ??? na razie omijam szczepienia !!!!!

Szczepienie na grypę nie powoduje grypy, dlatego że szczepionka nie zawiera żywych, ani nawet martwych wirusów grypy. Szczepionka nie chroni przed wirusami grypopodobnymi, które powodują " przeziębienie ". W pojedynczych przypadkach bezpośrednio po szczepieniu mogą wystąpić objawy grypopodobnymi, które ustępują po ok 2-3 dniach.