Objawy grypy. CO mi jest?

Witam, od kilku dni zaobserwowałam u siebie kilka dziwnych, nie występujących wcześniej objawów. Między innymi: częste zmniejszenie ostrości widzenia, dośś częste zawroty głowy, czasami zaburzenia oddychania, od wczoraj pieczenie warg, wrażliwość na światło. Czy to może być niedobór ryboflawiny? Nie zażywam żadnych tabletek antykoncepcyjnych, nie byłam w ostatnim czasie chora. Dziękuję za odpowiedź. Aleksandra, 15.

Witam!

Opisane objawy są na tyle niespecyficzne, że nie pozwalają postawić diagnozy. Mogą wynikać z niedoborów witamin i/lub mikroelementów, jednak potencjalnych przyczyn jest więcej. Warto wybrać sie do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość zadania dodatkowych pytań zawężającyh pulę branych pod uwagę przyczyn. Ponadto konieczne jest badanie fizykalne, warto też wykonać tzw. badania podstawowe , m.in. morfologię krwi z rozmazem, najlepiej mikroskopowym.

Pozdrawiam