Objawy grzybicy pochwy

Witam! Mam 21 lat i rok temu moja dziewczyna zachorowała na grzybicę pochwy po kuracji antybiotykowej. Niestety niedługo po tym okazało się, że ja również dostałem infekcji na penisie. Oboje wtedy zastosowaliśmy kurację maścią Clotrimazolum. Choroba w dość szybkim czasie się wycofała i zapomnieliśmy o sprawie. Około 2 miesiące później choroba wróciła, ale tylko u mnie. Dodam, że jestem w związku na odległość, więc moje wizyty u dziewczyny mają określoną częstotliwość (raz na 2-3 tygodnie). Problem polega na tym, iż ostatnio wygląda to tak, że po każdej lub co drugiej wizycie dokucza mi grzybica penisa, którą zawsze leczę wspomnianą wcześniej maścią. Partnerka nie skarży się na żadnego typu widoczne lub odczuwalne objawy, co mnie dziwi... Ponieważ skoro ja choruję prawie za każdym razem po odbytym stosunku, to daje do myślenia. Moje podejrzenie jest takie, że może cały czas choruje, ale w łagodniejszy sposób, zarażając mnie przy tym.

Od jakiegoś czasu mamy problem z tym, że seks dla mojej partnerki stał się bolesny. Prawie zawsze po odbytym stosunku skarży się na pieczenie i lekki ból. Przez to nasze życie seksualne bardzo się pogarsza. Ponadto na początku stosunku często się skarży na ból przy wchodzeniu. Czy może być to objaw grzybicy u partnerki? Bardzo proszę o pomoc. Czytałem wiele postów na tej stronie i znalazłem wskazówki, by się leczyć jednocześnie z partnerką, natomiast jakich leków używać, żeby pozbyć się nieprzyjaciela raz na zawsze i czy to pomoże w polepszeniu naszego życia seksualnego (mam na myśli dolegliwości partnerki i dodam, że takowe się pojawiły stosunkowo niedawno, jakieś 2-3 miesięcy temu)? Mam nadzieję, że o niczym istotnym nie zapomniałem. Jeszcze raz proszę o pomoc i radę.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane objawy u partnerki jak najbardziej mogą wskazywać na niedoleczoną grzybicę.

Jeżeli za każdym razem po stosunku u Pana występują objawy, to tym bardziej potwierdza to podejrzenie.

Myślę, że partnerka zdecydowanie powinna zastosować leczenie. Najlepsze dla kobiet jest stosowanie czopków dopochwowych, gdyż daje to pewność, iż lek zadziała tam gdzie powinien.

U kobiet grzybice mogą pojawiać się częściej i łatwiej dochodzi do zakażenia ze względu na budowę narządów rodnych.

Czasami kiedy obniżony jest układ odpornościowy, wtedy leczenie miejscowe może nie przynosić rezultatu i może być potrzeba zastosowania terapii doustnej.

Uważam, że partnerka zdecydowanie powinna się udać do ginekologa, gdyż zaleci on najodpowiedniejszy preparat do leczenia.

Wyleczenie grzybicy zdecydowanie poprawi jakość życia seksualnego.

Pozdrawiam!