Objawy hemoroidów po intensywnym wysiłku fizycznym

Od pewnego czasu po intensywnym wysiłku (ćwiczenia mięśni brzucha, klatki piersiowej itp./prace w domu wymagające użycia siły)zaobserwowałem objawy henoroidów (nadwrażliwość, swędzenie)Po użyciu maści na hemoroidy objawy na kilka dni znikają, potem wracają.Jak mogę całkowicie pozbyć się tego schorzenia? Jak to skutecznie leczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę udać się do specjalisty proktologa, który w zależności od zaawansowania problemu zaleci właściwe leczenie.