Objawy hipoglikemii u osoby starszej

Witam, moja 92-letnia mama ma cukrzycę, od lat 10 na iniekcjach insuliny. Jest w dobrej formie psychicznej w fizycznej nie najlepszej. Cukry ma w granicach 130- 250. Bardzo szybko ma objawy hipoglikemii i przy wartościach 100 czuję się bardzo źle. Od pewnego czasu bardzo dużo śpi, nawet przy wartościach cukru

Witam! Wyjaśnienia wymaga przyczyna opisanych zasłabnięć. Nie jest bowiem pewne, iż są one wynikiem hipoglikemii. Faktem jest również iż wożenie pacjenta w tym wieku "po lekarzach" jest uciążliwe nie tylko dla rodziny, ale przede wszystkim dla samego pacjenta. Dlatego też warto zacząć od wezwania do domu lekarza rodzinnego, który na podstawie dokładnego wywiadu przeprowadzi choć wstępną diagnostykę różnicową i zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam