Objawy impotencji

Witam! Mam 26 lat. Wczoraj był mój pierwszy raz. Partnerka zadowolona bardzo, ja niekoniecznie, ponieważ był wzwód niepełny i nie doszło do wytrysku i obawiam się, że za każdym razem tak będzie. Czy mam czego się bać?!! Kochaliśmy się ponad 3 godziny!! Co prawda dzisiaj "sprawdzając"co mnie podnieca próbowałem się masturbować i też był wzwód niepełny, ale za to wytrysk był (trochę to trwało)!! Aha, jeśli to ważne to masturbowałem się codziennie, przynajmniej raz dziennie od 16/18 roku życia!! Czy moje obawy są słuszne? Czy mam się bać, że jestem impotentem?? Wolałbym się nie truć jakimiś "tabletkami"!! Pozdrawiam.
26 LAT ponad rok temu

Witam,
Rzeczywiście, zasadniczą przyczyną osłabienia wzwodu podczas penetracji jest nadmierna masturbacja, która prowadzi do zmniejszenia doznań podczas stosunku. Oczywiście, należy pamiętać, że dodatkowo stres i poważną obawę o rezultat współżycia może powodować dopiero podejmowane życie seksualne i brak doświadczenia.
Z czasem oraz przy ograniczeniu nadmiernej masturbacji, problemy z erekcją powinny ustąpić samoistnie. Jeżeli jednak pożądany skutek nie nastąpi, zalecam kontakt ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam.