Objawy infekcji grzybiczej podczas stosowania Provagu

Witam.Jak to możliwe,ze pomimo przyjmowania Provagu doustnie podczas leczenia Amoksiklawem,pojawiły się u mnie objawy infekcji grzybiczej? Dodam,że nie jem słodyczy,do higieny intymnej stosuję zel Pliva fem B. Dlaczego więc dopadła mnie ta infekcja? Co powinnam zrobić aby te infekcje nie wracały? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Infekcje grzybicze to dość częste powikłanie antybiotykoterapii. Nawet jeśli stosowała Pani zatem probiotyk, to ryzyko wystąpienia takiej infekcji jest zmniejszone, aczkolwiek wciąż istnieje. Dlatego też infekcja mogła wystąpić. W przyszłości, w ramach profilaktyki powinna Pani ponownie stosować probiotyk. Dodatkowo można rozważyć profilaktyczne zastosowanie leku przeciwgrzybiczego.