Objawy menopauzy po usunięciu macicy

Czy tak ma być ,mam 52 lata i od 2-lat jestem po usunięciu macicy,od 3 miesięcy mam niektóre objawy przekwitania np. uderzenia ciepła .Jak długo może to trwać i jak często mogą być te uderzenia (ja mam kilkanaście razy w ciągu dnia i kilka do 10 w ciągu nocy, za każdym razem mnie to budzi ze snu). Czy z czasem będzie trochę lepie(mniej)?Co przyjmować aby złagodzić ten stan?. Jestem ciągle zmęczona(pracuję w Banku przy obsłudze klienta) i po pracy zamykam się w domu.Proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Proszę być dobrej myśli. Dysponujemy szerokim wachlarzem leków, które łagodzą objawy okresu okołomenopauzalnego. Proszę zgłosić się do ginekologa, który w zależności od Pani stanu zdrowia zaproponuje odpowiednie postępowanie. Objawy takie mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.