Objawy menopauzy u 53-latki

Jestem po operacji 2 lata temu-histerectomia i przydatki (Ca trzonu macicy) Od 2 miesięcy zaczęły mi sie objawy menopauzy, które nasilają się z tygodnia na tydzień, zlewne poty, uczucie gorąca w nocy wybudzają mnie jednoczesnie mam dużo takich ataków w ciągu dnia...przyśpieszona w czasie ataku akcja serca..Przyjmowałam Remifemin, bez efektu, po miesiącu zaprzestałam kuracji tym lekiem zaczęłam przyjmować Promensil forte znów upłynął następny miesiąc a moje objawy nie ustępują.Doradżcie

Magdalena StusiĹska

Niestety- taka operacja może powodować bardziej nasilone objawy menopauzy. Niestety, hormonalna terapia zastępcza w Pani przypadku nie wchodzi w grę- najlepiej skonsultować się z ginekologiem i wypróbować różne preparaty.