Objawy nerwicowe u 20-latki

Witam. Mam 20 lat i od roku mam objawy nerwicowe miałam dość dużo stresów. Mój problem jest taki, że boli mnie głowa, kręci mi się w niej nawet jak leze, dostaje napady strachu, dostaje ciśnienie i mam wrażenie, że zaraz umre. Fakt mam niedoczynność tarczycy ale od tygodnia biorę leki. Miałam robione badania krwi i ekg i wszystko jest okej. Najbardziej doskwieraja mi zawroty głowy, mam także stwierdzoną lordoze szyjna z tendecja do kifozy i może to od tego ? Sama nie wiem co o tym myśleć :(

Witam,
najbardziej zaniepokoiły mnie Pani napady strachu, takie napady, nawet jeden może mieć wręcz traumatyczne znaczenie dla osoby, która go doświadczyła. Może to tworzyć pewien rodzaj zaburzenia lękowego, które warto leczyć, oczywiście także z powodzeniem można je leczyć, najlepiej w psychoterapii. Trudno na chwile obecna w tak krótkiej wiadomości dać bardziej konkretne rady, jednak zachęcam do kontaktu indywidualnego, być może mogłabym więcej wyjaśnić, dać bardziej konkretne rady. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Zaburzenia hormonalne mogą wpływać na nastrój i ogólną kondycję. Rozpoczęcie leczenia farmakologicznego przed tygodniem to bardzo krótki okres - zbyt krótki na uregulowanie gospodarki hormonalnej i pozbycie się ewentualnych objawów związanych z niedoczynnością tarczycy.
Jest jednak również bardzo możliwe, że Pani trudności - objawy nerwicowe, stany lękowe, dolegliwości bólowe itp. - mają inne źródła.
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście.

Pozdrawiam!

Witam Panią!
Objawy z powodu niedoczynności tarczycy w pani organizmie, mogą się nakładać na objawy nerwicowe, dlatego radziłabym obserwację ok. 3 tygodni i dopiero wtedy kiedy będzie już wiadomo ,że leki działają prawidłowo , a są objawy związane z nerwicą udać się osobiście do psychologa w swojej okolicy.
Pozdrawiam