Objawy nerwicy lękowej i powrót do stosowania Citabax

Witam. Miesiąc temu odstawiłam citabax 20 (brałam przez 6 miesięcy 1 tabletkę dziennie). Objawy nerwicy lękowej jednak nadal dokuczają i ogólnie widzę znaczną zmianę na gorsze po odstawieniu. Chciałabym wrócić do leku. Czy po miesiącu mogę ponownie zacząć stosowanie leku czy musi minąć więcej czasu ? Jest jakiś określony limit czasowy na powracanie do leków antydepresyjnych? Proszę o odpowiedź, gdyż by zapytać o to samo psychiatrę musiałabym pierw umówić się na odpłatną wizytę.

Witam serdecznie, na wstępie prosiłbym o przeczytenia poniższego wywiadu ze mną na temat nerwicy lękowej.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Jak Pani widzi jestem zdecydowanym przeciwnikiem leczenia farmakologicznego tej przypadłości. Dlatego jeżeli już Pani odstawiła lek to bardzo dobry znak.
Teraz powinna Pani zgłosić się do wyspecjalizowanego psychoterapeuty aby pokonać do końca chorobę bez leków. Ja niestety w tym roku ma wolne terminy tylko jeszcze w poniedziałek 12 grudnia. Alternatywnie mogłaby Pani poyśleć o sesji online przez Skype.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl