Objawy niedoczynności tarczycy o umiarkowanym nasileniu

Mam dużo objawów niedoczynności tarczycy o umiarkowanym nasileniu. Nie mogę zbić wagi 81 kg wzrost 161. Otyłość brzuszna. TSH i FT3 w normie, FT4 10,75 (norma 12-22). Cholesterol 273, HDL 44, LDL 162, trójglicerydy 334, kreatynina1,04 eGFR 57,2, morfologia glukoza ALT AST w normie. Wzmożona echogeniczność wątroby i trzustki. Aorta brzuszna z licznymi blaszkami miażdżyc. Pęcherzyk żółc i nerki bez konkrementów. Zażywam Polpril10 Romazic10. Nie pale od 3,5 m-ca. Co robić ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę zgłosić się do lekarza POZ i poprosić o skierowanie do poradni dietetycznej. Następnie udać się do placówki która ma kontrakt z NFZ - tam Pani dostanie dietę redukcyjną która obniży wagę.

Pozdrawiam serdecznie