Objawy niedoczynności tarczycy u 25-latki

Witam serdecznie, Odebrałam dziś wyniki badań krwi i choć znajdują się w normie to chciałabym dowiedzieć się jak powinny być interpretowane w moim przypadku. Mam 25 lat, jestem kobietą. Na badania poszłam prywatnie, ponieważ wszystkie objawy niedoczynności tarczycy mi towarzyszą. Moje wyniki: TSH 3,71 μU/ml Zakres referencyjny: 0,27 – 4,20 fT4 14,18 pmol/l Zakres referencyjny: 12,80 – 20,40 Z góry dziękuję za pomoc. Joanna

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

część endokrynologów jest zdania że w Pani wieku TSH nie powinno przekraczać 2,5. Być może to początki niedoczynnosci lub Hashimoto. Proszę zgłosic się do endokrynologa.

Pozdrawiam