Objawy niestrawności i zgaga

Dzień dobry, Od trzech dni mam objawy pasujące do niestrawności/zgagi tzn, palenie w żołądku i przełyku chwilowe bóle brzucha, brak apetytu, mdłości. Od trzech dni również mam bardzo wodnistą biegunkę, ale od dziś jest to po prostu żółta woda. Wczoraj i dziś praktycznie nic nie jadłam, piję tylko miętę/herbatę. Czy mam po prostu pobiec do apteki po coś na zgagę, czy martwić się, że to coś poważniejszego? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam. Katarzyna.

Witam,
możliwa infekcja przewodu pokarmowego/niestrawność.
Może Pani przyjąć leki przeciwbiegunkowe oraz doraźnie omeprazol na dolegliwości zgagi.
Proponuję aby w razie braku poprawy po 2-3 dniach zgłosiła się Pani do lek. rodzinnego

pozdrawiam