Objawy odstawienia marihuany

Witam. Mam 13 lat. Już dużo razy paliłem marihuanę. Ale przejdę do rzeczy. Już od niedawna mam tak, że mam takie zaburzenia świadomości, ciężko mi opisać, dziwnie się czuję, tak jakbym odlatywał w myślach, ale tak nie jest. Już tydzień nie paliłem. Czy da to się jakoś wyleczyć? Czy to mi przejdzie po jakimś czasie? Proszę koniecznie o pomoc! ;(

Witam!

Marihuana jest pochodną konopi indyjskich i konopi siewnych. Główna substancja psychoaktywna, zawarta w marihuanie to THC - tetrahydrokannabinol. Konopie indyjskie powodują zmianę percepcji czasu i odległości, percepcji własnego ciała, wyostrzenie doznań zmysłowych (zwłaszcza wzroku i słuchu), dobre samopoczucie, wzmożoną samoocenę czy napadowy śmiech. Niekiedy obserwuje się upośledzenie pamięci, kancentracji uwagi i zaburzenia orientacji. Objawy po zażyciu THC mogą utrzymywać sie dwie doby, chociaż metabolity narkotyku będą występować w organizmie jeszcze przez wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Objawy, o których piszesz, czyli zaburzenia świadomości, przymglenie, objawy depersonalizacji - poczucie zmiany własnej osoby, mogą wskazywać na zaburzenia psychotyczne w wyniku ostrego zatrucia, być efektem odstawienia narkotyku - zespół abstynencyjny - albo wskazywać na rezydualne lub późno ujawniające się zaburzenia psychotyczne, wśród których wymiania się zjawisko "flashbacków".

Radzę udać się do poradni uzależnień lub psychiatry, który będzie mógł w oparciu o dokładny wywiad dokonać diagnozy różnicowej i zaproponować najlepszy rodzaj terapii.

Pozdrawiam

Przejdzie. Ale tylko jeśli przestaniesz ćpać. Organizm nie przyjmuje narkotyków i nic na to nie poradzisz.
Może zgłosiłbyś się na rozmowę do psychologa? Warto!