Objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych a objawy ciąży

witam od 10 miesiecy biore tab. anty. 30.03-1.10 dostalam okres mimo ze zostaly mi 3 tab i ja ich nie wzielam jak dostalam ten okres ktory skonczyl mi sie 6-7.10 ale 10.10 wzielam 1 tab. potem kochalam sie z mezem od 11 do 21 ale 16.10 znow wzielam 1 tab. potem juz je calkiem odstawilam i bylo ok ale po kilku dniach zaczely bolec mnie jajniki plecy piersi sennosc podbrzusze apetyt i 26.10 dostalam okres ale doszly mroczki wzecia bol glowy nerwowosc czy to ciaza czy objawy z odstawienia anty

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zarówno ciążą jak i nieregularnym przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a objawy będą się utrzymywały to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.