Objawy ostatniej fazy raka trzustki u 83-letniej osoby

witam,mamy w rodzinie osobe 83-letnią z guzem głowy trzustki,pojawił się problem z przyjmowaniem pokarmu.babcia zmusza się do jedzenia,puchną jej nogi,znacznie schudła.jakich objawów możemy się spodziewać w ostatniej fazie choroby?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie tak naprawdę mogą się Państwo spodziewać pogorszenia stanu ogólnego na skutek pogorszenia funkcji wszystkich narządów, tj. zarówno wyniszczenia, nasilających się obrzęków, zaburzenia funkcji nerek, zaburzeń funkcji wątroby, itd. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który bez wątpienia odpowie na wszystkie Państwa pytania.