Objawy po zakażeniu HBV lub HCV

Witam, Mam dwa pytania: Czy po zakażeniu się HBV lub HCV można czuć się normalnie? Nie mieć żadnych wczesnych objawów choroby? Na forach czytałam,że prawie każdy w początkowej fazie choroby odczuwał silne zmęczenie, czy to reguła?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zwykle występują objawy przypominające infekcję wirusową (jak np. przeziębienie) ale nie zawsze. Istnieje możliwość, że zakażenie nie da zauważalnych objawów w początkowej fazie. Nie ma reguły.