Objawy poronienia we wczesnej ciąży

Witam,mam 28 lat i już jestem mamą. Ostatnio nie dostałam okresu, a powinien być 16 kwietnia i zrobiłam test ciążowy.Okazało się, że jestem w ciąży. Teraz 29 wieczorem zaczął bardzo boleć mnie brzuch, dostałam krwawienia z bardzo dużymi skrzepami krwi i do tego był też jakby mały pęcherzyk i kawałki tkanek. Dziś 30 jeszcze krwawię dość obficie, ale nie boli mnie już brzuch. Czy to możliwe, że poroniłam? W pierwszej ciąży nie miałam krwawień ani żadnych komplikacji. Czy jeśli to poronienie to musze mieć zabieg łyżeczkowania czy sama się oczyszczę? I co mogło spowodować poronienie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Rozpoznanie poronienia może postawić jedynie lekarz po wykonaniu pełnego badania ginekologicznego. Wystąpienie krwawienia ze skrzepami może, ale nie musi świadczyć o poronieniu. W pierwszym trymestrze ciąży krwawienia występują stosunkowo często. Niektóre panie mają regularne krwawienia w dniach przewidywanych miesiączek, inne mają niedomogę lutealną.

W obecnej sytuacji powinna zgłosić się Pani do ginekologa, który na podstawie przeprowadzonego badania USG udzieli odpowiedzi na Pani pytanie.

W przypadku poronienia wskazane będzie wykonanie łyżeczkowania, które da pewność całkowitego oczyszczenia jamy macicy.

Pozdrawiam.