Objawy psychiczne po rozwodzie

Dzień dobry. Po 6 latach małżeństwa rozpadło się moje małżeństwo ponieważ nie dałam rady udźwignąć psychicznie sytuacji jakie fundował mi mój mąż.Częste domaganie się seksu i apetyt coraz większy.Jeśli przerwa była dłuższa niż 2 dni to się obrażał.Do tego zazdrość i wymyslenie spotkania mojego z byłym partnerem którego nie było...Teraz ciągłe nękanie telefoniczne.Raz mi pisze że mnie szanuje i zależy mu a innym razem atakuje i stosuje różne obraźliwe epitety.Czy to mogą być objawy psychiczne ?

Witam,

niełatwo czyta mi się Pani list, szczególnie, że drugi człowiek, nie ma prawa do tego, żeby w taki sposób zarządzać czyimś życiem, żeby wprowadzać tak wiele lęku, niepewności i prawdopodobnie poczucia mniejszej wartości. Cieszę się, że może Pani teraz o siebie zadbać i popracować nad tym by uwolnić się od toksycznych relacji!
Może teraz jest czas na to, żeby wraz z psychoterapeutą popracować nad: budowaniem granic, asertywnym mówieniem NIE i uruchomieniem troski o własne potrzeby.
Domyślam się, że tzw "toksyczny partner" swoim przemocowym postępowaniem przyczynił się do wielu krzywd i bólu , które teraz trzeba zaleczyć. Jeśli ma Pani możliwość, proszę skorzystać z terapii, która pozwoli uwolnić się od przeszłości i wrócić do tu i teraz, żeby cieszyć się tym co ważne w życiu. Życzę powodzenia!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry,
Nie wiem, czy chodzi Pani o problemy psychiczne męża, czy Pani.
Jeśli chodzi o męża - to obrażanie, zmuszanie, krytykowanie, szantażowanie emocjonalne, oskarżanie, chorobliwa podejrzliwość - to wszystko przemoc psychiczna, której Pani padła ofiarą.
Rozumiem, że dziwią Panią skrajnie różne komunikaty, jakie (były) mąż Pani "serwuje". Osoby stosujące przemoc używają tej techniki, by zastraszyć ofiarę i wzbudzić w niej jeszcze większe poczucie winy. Pisze Pani, że Panią szanuje, że mu zależy - jakie jego zachowania o tym świadczą?
Bywa, że jedynym sposobem na uwolnienie się od ciągłych krzywd jest ucięcie relacji. Pytanie, czego Pani chce dla swojego szczęścia?
Pozdrawiam.

Czy choroby psychicznej- to można ustalić przy większej ilości szczegółów i osobistym kontakcie. Z pewnością jest to przemoc psychiczna wobec pani. I jako taka wymaga podjęcia konkretnych kroków - najlepiej zerwania tej relacji w ogóle. Pozdrawiam