Objawy rakowiaka przewodu pokarmowego spowodowane wydzielaniem przez niego hormonów

Witam serdecznie. Czy objawy rakowiaka przewodu pokarmowego spowodowane nie samym guzem ale wydzielaniem przez niego hormonów występują, dopiero kiedy guz rozprzestrzeni sie do watroby w formie przerzutów, czy wcześniej?

Objawy więc występują dopiero przy przerzutach do wątroby.