Objawy rwy kulszowej i bóle po 4 ciążach

Witam ponownie , mam 30 lat jestem po 4-rech ciążach . od jakiegos czasu dokucza mi, chyba ,nie jestem pewna ,rwa kluszowa poniewaz jest to ból od krzyza az do całej wzduz prawej nogi az do palca mam problem ze schylaniem sie jak siedze nie długo np godz . strasznie mnie boli kreg, i kark mnie piecze ,czy to moze byc oznaka jakiejs choroby?, jak jestem w jakiejs pozycji np lezacej gdy bym chciala podnies chocby leciutko noge bol zostaje az do biodra ,czy mozna to leczyc w sposob jakis domow

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście wydają się wskazywać na rwę kulszową. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zleci wykonanie RTG kręgosłupa L-S oraz skieruje Panią do poradni rehabilitacyjnej. Jeśli takie leczenie nie będzie skuteczne, być może konieczne będzie leczenie operacyjne.