Objawy somatyczne nerwicy

Witam od jakiegoś czasu męczą mnie objawy somatyczne nerwicy typu uczucie kołatania serca w gardle jak zacznę o tym myślec zaczynam panikować i dalej to juz masakra trzęsę sie itp,myśle ze umieram, za jakiś czas to mija,moje pytanie jest takie czy np takie kołatania mogą sie pojawiać od tak? Czasami nie myśle o tym wcale a mi sie to przydazy i tak czasami kilka razy dziennie mam juz dosc czy to normalne ze to moze mnie męczyć bez większych emocji stresującej sytuacji?

Witam Panią. Najlepiej zająć się czymś interesującym i nie myśleć o tym kołataniu, bo sama Pani o tym piszę, że "jak zacznę o tym myśleć to objawy się nasilają". Więc wniosek jest prosty - proszę zająć się czymś innym, aby nie myśleć, np. zacząć uprawiać sport, znaleźć hobby lub inną pasję. Dobrze byłoby też zgłosić się do psychoterapeuty lub psychologa i nie opierać się na własnej wiedzy przy stawianiu diagnozy dotyczącej Pani zdrowia.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam,
Bardzo często w zaburzeniach lękowych objawy somatyczne pojawiają się spontanicznie. Z Pani informacji nie wynika jednak czy nerwica została zdiagnozowana przez profesjonalistę czy jest to pewien rodzaj autodiagnozy ;). Proponuję zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, który wytłumaczy Pani genezę Pani zaburzeń i zaleci właściwą w tym przypadku terapię.
Pozdrawiam

Witam,
z przesłanych przez Panią informacji nie wynika, czy rozpoznanie nerwicy zostało postawione przez lekarza, czy też Pani samodzielnie w ten sposób interpretuje doświadczane przez siebie objawy. Jeśli jest to diagnoza postawiona przez lekarza, zachęcam do rozważenia podjęcia oddziaływań w zakresie psychoterapii. Zaangażowanie w proces powinno z czasem zmniejszyć nasilenie symptomów. Z kolei, jeśli to tej pory nie konsultowała Pani kołatania serca z lekarzem przed podjęciem psychoterapii warto byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proszę udać się na konsultację z psychologiem, który będzie mógł postawić trafna diagnozę po osobistym kontakcie z panią. Z tego krótkiego opisu można by wnioskować, iż cierpi pani na ataki paniki. Lecz bez kontaktu ze specjalistą nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam