Objawy udaru mózgu u osoby dorosłej

Objawy udaru mozgu jak je mozna odczytac u osoby doroslej

Piotr Jurczyk

Witam. Objawy udaru mózgu różnią się od siebie, w zależności od obszaru mózgu dotkniętego udarem i kalibru naczynia. Do najczęstszych objawów możemy zaliczyć niedowład połowiczy kończyn, opadniecie kącika ust, zbaczanie języka, zaburzenia mowy, zawroty głowy, zmiany w zachowaniu, zaburzenia rownowagi, a nawet zaburzenia krążenia i oddechu. Ważna jest duża dynamika objawów i ich związek z czynnikami ryzyka. Ze względu na możliwości leczenia udaru niedokrwiennego tylko w określonym czasie po początku objawów, nie należy zwlekać z zasięgnieciem pomocy profesjonalisty. Pozdrawiam.

Objawy zależą od lokalizacji, rozległości i typu udaru (niedokrwienny,krwotoczny). Zwykle obserwuje się zaburzenia mowy, osłabienie kończyn, opadnięty kącik ust. Ale mogą się pojawić zawroty głowy. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli pojawiły się jakiekolwiek problemy trzeba skonsultować się z lekarzem