Objawy wskazujące menopauzę u 23-latki

Dzień dobry, mam 23 lata i wszystkie objawy wskazujące menopauze w tym brak owulacji zanik miesiączki oraz jej zaburzenia nocne poty, wybuchy gorąca itd, Chciałabym zrobić badania, które potwierdzą menopauze bądź ją wykluczą . W jakich dniach cyklu i jakie badania mam zrobić? Chce je zrobić na własną ręke.. Prosze mi Pomóc

Dzień dobry!

Nie ma powodu, aby w pierwszej kolejności podejrzewać menopauzę. Podobne objawy mogą dawać różne choroby, np. zaburzenia hormonalne.

Nie jest właściwym pomysłem wykonywanie badań na własną rękę. Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem (np. pierwszego kontaktu, ginekologiem czy endokrynologiem), szczegółowy wywiad i dopiero na podstawie tych zebranych informacji i hipotez diagnostycznych należy zaplanować właściwe badania diagnostyczne.

Pozdrawiam!