Objawy zbliżającego się porodu

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące objawów zbliżającego się porodu. Jestem w ósmym miesiącu ciąży, więc do tego momentu już coraz bliżej. Pojawił się u mnie stres związany z właściwym rozpoznaniem momentu, w którym powinnam udać się do szpitala. Oczywiście wiem, że wśród objawów zbliżającego się porodu wymienia się przede wszystkim skurcze, ale co oprócz nich? Czy są jeszcze jakieś inne objawy zbliżającego się porodu? Po czym poznać, że już jest ten moment, w którym udac się do szpitala? Boję się, że albo pojadę do szpitala za późno i będę miała problemy albo pojadę za wcześnie i się tylko wygłupie, bo usłyszę, że przesadzam albo coś takiego. Skąd młode mamy wiedzą, że w ciągu najbliższych godzin czy dni dojdzie do porodu? Skąd wiadomo, że to już ten moment? Ja wiem, że jest konkretny termin, ale przecież nie jest powiedziane co do dnia, że do narodzin dojdzie dokładnie wtedy. Jak rozpoznać objawy zbliżającego się porodu? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie. Objawów porodu może być wiele. Najbardziej zauważalne jest obniżenie brzucha, regularna akcja skurczowa i rozwarcie.