Objawy zdrady?

Witam. Podczas intymnego zbliżenia z moim chłopakiem zauważyłam, iż ma zaczerwieniony lekko penis - żołądź - aż do połowy prącia. Gdy zaczęłam go pieścić ręką, poprosił o delikatniejsze pieszczoty - trochę go drażniło. Tłumaczył mi, że odparzył go sobie, ponieważ zdarzyło się, że dwa dni niestety się nie mył (nie jest brudasem - taka sytuacja zaistniała w podróży :) Potrafię zrozumieć sporadyczny brak higieny, ale nie rozumiem takich skutków... Czy jest to możliwe??? Bo wg mnie, to ewidentny objaw łóżkowych harców. Czy zachodzą jeszcze jakieś ewentualności?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane objawy mogą być wynikiem np. grzybicy prącia. Grzybicy (czy to męskich, czy to żeńskich narządów płciowych) można "dostać" po zażywaniu antybiotyków i wtedy nie musi być ona związana z żadnymi stosunkami płciowymi. Infekcję grzybiczą Pani partner mógł też "złapać" w wyniku stosunku płciowego, np... z Panią. Mogło być tak, że drożdżak bytuje u Pani w pochwie (jak u wielu kobiet) i nie daje żadnych dolegliwości, ale w wyniku obniżenia odporności Pani partnera (stres, mało snu itp.) u niego dał objawy. Kolejna możliwość jest taka, że Pani partner mógł rzeczywiście "złapać" jakąś chorobę weneryczną. Jednak w grę wchodzi także np. alergia na proszek do prania, w którym wyprano bieliznę... Zanim więc zacznie Pani stawiać zarzuty partnerowi, warto z nim na spokojnie porozmawiać.

Bez względu na to, jaka jest przyczyna jego dolegliwości, należy udać się do lekarza (rodzinnego lub dermatologa - nie trzeba mieć skierowania). Najlepiej by było, gdyby leczyli się Państwo oboje. Do czasu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości partnera, warto powstrzymać się przed stosunkami.

Pozdrawiam!