Obkurczanie oskrzeli u dziecka

Witam! Jestem mamą 5-miesięcznego chłopczyka. Od jakiegoś czasu moje dziecko dość często choruje - katar, kaszel. Nasza pediatra stwierdziła, że jest alergikiem bo obkurczają mu się oskrzela. Teraz mały jest na antybiotyku inhalacji i dostaje czopki na oskrzela. Ma straszny katar, trochę kaszle i rzęży mu na piersiach. Temperatury nie ma. Pani pediatra stwierdziła, że to może być zapalenie płuc. Co mam robić w tej kwestii? Podawać mu lekarstwa czy iść do szpitala (skierowanie mam). Mały w dzień jest radosny i zachowuje się normalnie, noc też spokojnie przesypia.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania objawów i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Bez możliwości badania dziecka nie da się odpowiedzieć na Pani pytania. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu. Jeżeli ma Pani wątpliwość co do zastosowanego proszę zastanowić sie nad konsultacją z innym specjalistą. Proszę jednak pamiętać o czasie - jeżeli przyczyną jest zapalenie płuc wdrożenie skutecznego leczenia jest niezbędne.

Pozdrawiam