Obkurczenie pęcherzyka żółciowego w USG

Dowiedziałam się podczas badania USG, że mam obkurczony pęcherzyk żółciowy. Pragnę zaznaczyć, że byłam na czczo; oprócz mineralnej wody niegazowanej nie miałam nic w ustach. Pani doktor badająca mnie była zdziwiona, gdyż mój pęcherzyk wyglądał, jakbym wcześniej coś jadła, a ja nie spożyłam nic prócz wody od 6. godzin. Nie palę papierosów, nie żułam gumy, tylko woda. Pani doktor podejrzewa patologię, ale niczego więcej się nie dowiedziałam. Dodam, że miewam bóle w miejscu pęcherzyka. O co chodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy są złogi w pęcherzyku? Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.