Obliczanie dni płodnych a nieregularne cykle

Witam! Mam cykle miesiaczkowe co 31-34 dni, w pazdzierniku cykl mi wyszedl 37 dni, a w tym miesiacu minelo az 50 dni, czyli okres spoznil mi sie ok 2 tygodni. Czy to jest mozliwe ze majac teraz misiaczke moge miec dni płodne, czy raczej musze je zaczac teraz liczyc zupelnie inaczej?

Witam! To że cykle menstruacyjne są tak długie nie wyklucza, że mimo wszystko zachodzi u Pani owulacja i ma Pani dni płodne. Owulacja wypada zazwyczaj około 14 dni przed datą pierwszego dnia krwawienia. Okres najbardziej płodny to natomiast około 3 dni przed i 3 dni po owulacji. Jednak przy długich i nieregularnych cyklach ten sposób ustalania terminu jajeczkowania bywa zawodny. Myślę że warto skonsultować się ze specjalistą ginekologii.