Obliczanie wieku płodu a wyznaczenie terminu porodu

Witam jak to jest mozliwe, ze wedlug okresu mam termin porodu na 30,06 a wedlug badania usg wychodzi na 29 lipiec. Okres napewno mialam ostatni 23,09 lecz lekaz twierdzi ze wedlug badania usg dziecko jest za male i wychodzi gdzies na 15 tydzien a nie jak wedlug okresu na 19 tydzien.

Proszę zwracać uwagę na obliczanie terminu porodu na wiek dojrzałości płodu z USG, a nie teoretyczne obliczanie na podstawie daty miesiączki. Ważny jest rozwój fizyczny dziecka i łożyska określany na podstawie USG, a nie teoretycznych wyliczeń ilościowych.