Obliczenia internetowe mają różne daty. W którym jestem tygodniu ciąży?

Witam:)
Mam takie małe pytanie, robię sobie obliczenia w tych kalkulatorach internetowych, ale raz mi wychodzi, że jestem w 5, a raz że w 2 tygodniu ciąży! Teraz już sama nie wiem, a nie chcę iść za wcześniej do lekarza;/
Proszę, powiedzcie mi, w którym jestem tygodniu:(
Mój pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 13.10.2010 r.
Czekam na odpowiedź:)
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Istnieją 2 typy określania wieku ciążowego: rzeczywisty (od dnia poczęcia) i liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W praktyce medycznej najczęściej określa się czas na podstawie miesiączki.
Data ostatniej miesiączki może sugerować, że jest Pani w 5 tygodniu ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl