Obliczenie dni płodnych na podstawie długości cykli

Witam mam 23 lata mój problem polega na tym ze jak dostane okres to trwa 8 , 9 dni. Jak się skończy mija 18 lub19 dni do następnej miesiączki obliczyć dni płodne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby obliczyć dni płodne przy nieregularnych cyklach należy od najdłuższego cyklu odjąć 11 dni a od najkrótszego 18 dni. Powstały przedział przypuszczalnie można nazwać dniami płodnymi. Jest to niestety metoda często zawodna.

Proponuję rozpoczęcie diagnostyki w kierunku: nieregularnych miesiączek / norma co 28-32 dni / i czasu trwania krwawienia miesiączkowego-maksymalnie do 7 dni.