Obniżanie popędu seksualnego mężczyzny

moj maz ma prawie 50 lat i bardzo duzy poped seksualny 3-4 stosunki dziennie czy jest jakis dobry i nie szkodliwy srodek na obnizenie popedu seksualnego

Wizyta u seksuologa być może pozwoli na kompromis małżeński.
Pozdrawiam JW

Dzień dobry!

Istnieją leki znoszące popęd seksualny. Jest to tak zwana "kastracja chemiczna", stosowana np. w leczeniu sprawców przestępstw seksualnych, pedofilów. Taka terapia ma jednak różną skuteczność i może nieść skutki uboczne, nie jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Zazwyczaj duży popęd seksualny nie jest stanem chorobowym, a objawem zdrowia i indywidualnych cech osoby. W takiej sytuacji lekarze zazwyczaj nie decydują się na stosowanie farmakologicznego znoszenia popędu seksualnego, ponieważ byłoby to okaleczanie zdrowego człowieka.

Nie mniej jednak, jeśli mąż otwarty jest na rozmowę o swoich potrzebach seksualnych i naukę takiego kierowania nimi, aby nie nie stanowiły źródła cierpienia i problemów w małżeństwie, warto zgłosić się zarówno do psychologa seksuologa, jak i lekarza seksuologa.

Pierwszym krokiem seksuologa byłoby szukanie przyczyn i mechanizmu (zarówno psychicznego, jak i organicznego) dużego popędu seksualnego męża. Czy sam mąż zauważa problem lub odczuwa dyskomfort? Uważa, że jego potrzeby seksualne są zbyt duże? Chciałby, aby były nieco mniejsze? Razem z Panią zastanawia się nad ich zmniejszeniem? Czy czuje, że ma kontrolę nad swoimi potrzebami seksualnymi czy też nie?

Pozdrawiam!