Obniżenia szyjki macicy po stosowaniu luteiny

witam, w 3 dzien cyklu wywolany luteina(pierwszy pod odst tab antykoncepc) kapiac się zauważyłam, ze jak wkladam palca, to czuje coś co się obniżyło i jest twarda.. dlaczego tak sie zrobilo?:(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pozycja szyjki macicy ma związek z etapem cyklu miesięcznego u kobiety. Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest stosunkowo twarda i lekko otwarta, by umożliwić przepływ krwi. Podobnie jest na początku cyklu, czyli podczas okresu.