Obniżenie amplitud potencjałów ruchowych i wydłużenie latencji fali F nerwu strzałkowego

Dzien dobry! EMG Opis Prawidlowe przewodnictwo czuciowe i ruchowe nerwu posrodkowego prawego,Obnizenie amplitud potencjałow ruchowych i wydłużeniu latencji fali F nerwu strzałkowego lewego.Prawidlowe parametry przewodnictwa czuciowego nerwu łydkowego lewego.W badaniu miograficznym miesnia dwuglowwego ramienia stwierdzono skrócenie srednich czasów trwania i wielofzaowosc jednostek ruchowych.w spoczynku cisza elektryczna.W miesniu miedzykostnym pierwszym prawym-pojedyncze fibrylacje i fascykulacje

Badanie EMG pokazuje jedynie rodzaj zmian i nie stawia rozpoznania. W interpretacji wyniku najważniejszy jest wywiad, zgłaszane objawy, wynik badania przedmiotowego oraz inne dane jak np choroby towarzyszące.
Opisane zmian spotykamy w wielu chorobach, czasem bardzo poważnych. Ważny jest zakres wykonanego badania.