Obniżenie krążka międzykręgowego L5/S1, zmiana dyskopatyczna
dziendobry prosze o interpretacje wyniku TK lędzwiowego Obniżenie krążka międzykręgowego L5/S1 - zmiana dyskopatyczna Na poziomie L5/S1 jest szerokołukowa ,tylna dokanałowa przepuklina jądra międzykregowego -protrusio grubosci 4,0mm zwęża ona kanał kręgowy z uciśnięciem worka oponowego .Ból kregodlupa i problemy z chodzeniem mam okolo dwoch lat leki niepomagaja prosze o odpowiedz dziekuje

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani, opis wyniku badania dodatkowego to za mało. Proszę zgłosić sie na badanie do ortopedy lub neurochirurga celem ustalenia dalszego sposobu Pani leczenia ( operacyjne ?, farmakologiczne?, rehabilitacyjne?). Jak uczy doświadczenie , w przypadku braku jednoznacznych wskazań klinicznych do operacji, leczeniem z wyboru jest rehabilitacja z doraźną farmakoterapią. Pozdrawiam i życze szybkiej poprawy stanu zdrowia.