Obniżenie narządu rodnego z wypadaniem pochwy typowe dla menopauzy

Mam 54 lata. Brak okresu od 30 miesięcy ,uderzenia gorąca, LH-28j, FSH-58j,obniżenie narządu rodnego z wypadaniem pochwy-objawy typowe dla menopauzy- a mnie ciągle prześladuje fobia- myśl o ciąży.Czy moje obawy są jeszcze uzasadnione.Czy mogę się czuć w pełni bezpieczna.Na tym tle dochodzi do nieporozumień w moim małżeństwie.Proszę o odpowiedż .Dziękuje. fsh

Dzień Dobry Pani,

Wszystkie wymienione przez Panią symptomy, wskazują na to, że nie ma realnej możliwości ciąży.

Celem uzyskania pełnej pewności zapraszam Panią do skonsultowania z lekarzem ginekologiem, prowadzącym Panią.

I jeszcze jedno, proszę śmiało pytać lekarza, bo pożycie seksualne w tym wieku jest jak najbardziej wskazane.

Życzę dużo radości w intymności,
Irena Mielnik-Madej