Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżenie nastroju, ból głowy i mdłości a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne, zaniepokoiło mnie to, że od tego czasu zaczęło dziać się ze mną coś dziwnego. Dosłownie nic mi się nie chce, jestem na wszystko obojętna, najchętniej w ogóle nie wychodziłabym z domu, z nikim nie rozmawiała. Do tego dochodzą straszne bóle głowy, czasami mdłości. Nigdy wcześniej nie czułam się podobnie, w związku z czym mam pytanie, czy antykoncepcja hormonalna może znacząco wpływać na niektóre zachowania, jak i ogólne samopoczucie? Pozdrawiam.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Witaj,

Może nie tylko tabletki powodują Twoje zniechęcenie ale np. fakt zdecydowania się na antykoncepcję jest nie do końca zgodny z Twoimi potrzebami,przekonaniami itp.Jeśli więc chciałabyś przyjrzeć się od strony psychologicznej temu,co mówi Ci Twoje ciało-zachęcam do kontaktu z terapeutą.Pod jego/jej/opieką masz możliwość dotarcia do swoich potrzeb i równocześnie wewnętrznych konfliktów,które odzywają się obecnie jako fizyczne dolegliwości
tzw.psychosomatyka/choć mogą mieć inne podłoże.Warto zająć się sobą i świadomie pokierować związkiem,planami na przyszłośc itp.
Zachęcam i pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety