Obniżenie nastroju, ból głowy i mdłości a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne, zaniepokoiło mnie to, że od tego czasu zaczęło dziać się ze mną coś dziwnego. Dosłownie nic mi się nie chce, jestem na wszystko obojętna, najchętniej w ogóle nie wychodziłabym z domu, z nikim nie rozmawiała. Do tego dochodzą straszne bóle głowy, czasami mdłości. Nigdy wcześniej nie czułam się podobnie, w związku z czym mam pytanie, czy antykoncepcja hormonalna może znacząco wpływać na niektóre zachowania, jak i ogólne samopoczucie? Pozdrawiam.

Witaj,

Może nie tylko tabletki powodują Twoje zniechęcenie ale np. fakt zdecydowania się na antykoncepcję jest nie do końca zgodny z Twoimi potrzebami,przekonaniami itp.Jeśli więc chciałabyś przyjrzeć się od strony psychologicznej temu,co mówi Ci Twoje ciało-zachęcam do kontaktu z terapeutą.Pod jego/jej/opieką masz możliwość dotarcia do swoich potrzeb i równocześnie wewnętrznych konfliktów,które odzywają się obecnie jako fizyczne dolegliwości
tzw.psychosomatyka/choć mogą mieć inne podłoże.Warto zająć się sobą i świadomie pokierować związkiem,planami na przyszłośc itp.
Zachęcam i pozdrawiam.