Obniżenie odporności przy depresji

Witam, 4 lata temu popadłam w depresję i od tej pory odporność mojego organizmu bardzo się obniżyła. Po operacji zatok w szpitalu zakaziłam się klebsiella pneumoniae, którą mam w wymazie z nosa i ostatnio także w posiewie moczu wyhodowaną tę bakterię. Mam dolegliwości ze strony układu moczowego. Antybiotyk nie pomaga. Co zrobić? Jak podnieść odporność i pozbyć się bakterii? Pozdrawiam Monika

Witam. Leczenie infekcji powinno opierać się na posiewie moczu z antybiogramem, biorąc pod uwagę wywiad na pewno konsultacja nefrologa byłaby wskazana. Jeśli chodzi o samą odporność organizmu zacząłbym od odpoczynku - przynajmniej kilkudnowy urlop np. w górach byłby dobrym rozwiązaniem