Obniżenie poziomu płytek krwi a stosowanie Izotek

Witam biorę izotek od dłuższego czasu przed rozpoczęciem leczenia ilość plytek krwi wynosila ok. 165 przy stosowaniu dawki 20 mg/ doba 161 , natomiast teraz przy dawce 40 mg a co drugi dzień 50 ich poziom obnizyl się do 148 , czy to poważny problem? Nie miałem nigdy zadnego krwotoku przed ani w trakcie leczenia. Dodam ze 3 dni przed badaniem oddalem również 3 probowki krwi do innego badania chyba po 20 ml każda czy to moglo mieć wpływ na wynik ? pozdrawiam Tomek

Lek. Tomasz Budlewski

nie raczej to nie mialo wplywu. spadek jest stosunkowo niewielki, taki poziom płytek niejest niebezpieczny. Ale jeśli utrzymuje się tendencja spadkowa należy to koniecznie kontrolować. Niebezpieczny jest poziom poniżej 50 tys. Aczkolwiek jeśli spadek będzie się utrzymywał to konieczna jest konsultacja z lekarzem porwadzącym kurację.