Obniżenie skuteczności antykoncepcji przy zażywaniu Augmentinu

Witam, właśnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy podczas brania kontraceptu.. I niestety mam także zapelenie ucha. Byłam dziś u lek.rodzinnego i przepisał mi antybiotyk Augmentin oraz krople do uszu Dictroniteff. Moje pytanie jest następujące, bo wiem, że niektóre antybiotyki mogą osłabiać działanie tabletek ( może i wszystkie?) czy muszę się dodatkowo zabezpieczać i czy po zakończeniu antybiotykoterapii również jest to konieczne? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję aby przez okres 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią np prezerwatywy.