Obniżenie skuteczności tabletek. Czy to prawda?

Witam. Chciałabym zebrać informacje na temat obniżenia skuteczności tabletek i ewentualnej konieczności wykluczenia ciąży. Bardzo proszę o odniesienie się do poniższych stwierdzeń (czy są prawdziwe czy fałszywe): 1. Przy biegunkach obniżenie skuteczności występuje: - gdy biegunka miała miejsce w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek a w tygodniu przerwy miały miejsce stosunki - gdy wystąpi w trzecim a nie podejmie się odpowiednich działań: nie robienie przerwy lub przerwanie brania tabletek od razu - drugi tydzień można uznać za "bezpieczny" 2. Przy wymiotach obniżenie skuteczności występuje TYLKO jeżeli miały miejsce do 4h od przyjęcia tabletki 3. Wzięcie dodatkowej tabletki po zwymiotowaniu lub biegunce jeżeli minęło więcej niż 4h a mniej niż 12h powoduje, że ochrona przed ciążą jest zachowana 4. Wystąpienie krwawienia nie wyklucza ciąży, ale sprawia że jest ona mało prawdopodobna. Dodatkowo ciążę wykluczają raczej skrzepy pojawiające się z krwawieniem. Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. W zasadzie prawda.
2. Pokarm przebywa w żołądku od 30 min do 1 godziny, więc 4 godziny jest terminem mocno na wyrost.
3. W zasadzie prawda pod warunkiem, że nowa tabletka nie zostanie zwymiotowana/ biegunka ustąpiła.
4. Pierwsze zdanie prawdzie. Drugie zupełnie nie. Skrzepy nie mają nic do rzeczy.