Obniżenie szyjki macicy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 37 lat . urodziłam troje dzieci z przerwami co kilka lat. Ostatnie 15 miesięcy temu. Wszystko wróciło do normy i nagle kilka dni wyczułam jakby szyjka obnizyła się do pochwy. Dodam,że odstawiłam pigułki tydzien temu bo staramy sie dziecko. Czy to coś niedobrego się dzieje z narządem rodnym?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie ocenić co ma Pani na myśli pisząc, że szyjka "obniżyła się do pochwy". Być może jest to konsekwencja prawidłowego cyklu. Sugeruję jednak konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.