Obniżenie trzonu L4 głównie w przedniej części
RM ODCINKA LEDZWIOWEGO OBNIZENIE TRZONU L4 GŁÓWNIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI -DO OKOŁO 25% Z NIEROWNOSCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH NA POZIOMIE L4/L5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO Z MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO OBUSTRONNYM ZWIAZANIEM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO WIĘKSZĄ PO LEWEJ Badanie wykonano po nasilonych bólach oraz utrudnieniu w chodzeniu kończyny dolnej po urazie z wysokości z roku 2004

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowny Panie, z opisu wynika,że przebył Pan złamanie trzonu kręgu L4 (co jest zgodne z wywiadem - uraz w 2004r.) Pozostałe objawy oraz wynik badania NMR powinien "skonfrontować" po zbadaniu Pana lekarz - sugeruję neurochirurga.
Pozdrawiam