Obniżenie wysokości i pogłębienie dolnych blaszek granicznych trzonów

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazało: na poziomie C3/C4 i C4/C5 sa pośrodkowe przepukliny krążków międzykręg.Na poziomie C5/C6 i C6/C7 przepukliny krążków międzykregowych,który uciskają worek oponowy.Osteofity przednie towarzyszace przepuklinom dodatkowo uciskają worek oponowy.Obniżenie wysokości i pogłębienie dolnych blaszek granicznych trzonów C6 i C7(na tle przeciążeniowych).U podstawy zęba obrotnika po stronie lewej jest ok.0,5 cm ognisko hiperintensywne,ognisko o cechach naczyniaka ,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.