Obniżenie wysokości i skrócenie sygnału w obrazach T2 zależnych i w sekwencji STIR krążka międzytrzonowego

Wynik MR Kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego : obniżenie wysokości i skrócenie sygnału w obrazach T2 zależnych i w sekwencji STIR krążka międzytrzonowego L5/S1 z tylno centralno-lewą przepukliną szer 8mm zwężającą światło kanału kręgowego w wym.a-p do 7-8mm z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych strony lewej. Stożek rdzenia na wys L1/L2.Proszę powiedzieć co to znaczy? I jak dalej ustawić leczenie? Mam tylko 25 lat...i epizody bólowe o jakich trudno nawet pisać.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, które mogą być przyczyną występujących dolegliwości. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.