Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego w RTG
W rtg stwierdzono w opisie obniżenie wysokości krążka m-kręgowego na poziomie C5-C6 z osteofitozą tych trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach uncovertebralnych. Lordoza szyjna zniesiona. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w górnym odcinku kr. Th poza tym kr. Th bez zmian patologicznych. Kifoza piersiowa pogłębiona. Odczuwam bardzo silne bule pomiędzy łopatkami czy to od tego i czy można to jakoś wyleczyć?

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon