Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej w CT kręgosłupa
Co oznacza w ct kregoslupa szyjnego: Obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej miernie nasilona osteofitoza na krawedziach trzonow wraz z uogolnionym uwypukleniem tarczy medzykregowej powoduje impresje na worek oponowy.kanal kregowy w wym strzalkowym8 mm.znaczne zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych .obustronne kostnopochodne zwezenie otworow miedzykregowych

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnienieniowe w postaci osteofitów oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurologiem w celu postawienia rozpoznania oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.